Očkování děložního čípku

Očkování proti rakovině děložního čípku 

Příspěvek do 4.000 Kč po ukončení očkovacího cyklu (lze uplatnit u RBP jen 1x) na:

 • úhradu preventivního očkování proti lidskému papilomaviru (prevence proti rakovině děložního čípku u dívek a žen a genitálním bradavicím u chlapců), 
 • dívkám a ženám od 12 do 26 let vakcínou CERVARIX, GARDASIL nebo SILGARD
 • dívkám a ženám od 12 do 30 let  SILGARD, (účastnicím akce 3. vakcína zdarma pokud vyplnily Certifikát )
 • chlapcům od 12 do 15 let  vakcínou SILGARD

Doporučujeme očkování konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo s lékařem nejbližšího očkovacího centra.

 
 

Podrobnosti k akci 3. vakcína zdarma

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna ji pořádá ve spolupráci s výrobcem očkovací látky SILGARD i v roce 2017.

Podmínkou účasti v projektu je vyzvednutí Certifikátu na kontaktním místě RBP nebo si jej lze vytisknout ZDE.

Lékař potvrdí aplikaci jednotlivých dávek do Certifikátu. Část Certifikátu označena jako Evidenční list zůstává lékaři a slouží pro objednání třetí dávky zdarma. Druhá část vyplněného certifikátu je určena pro klienty jako doklad o naočkování.

Ve spolupráci s výrobcem očkovací látky SILGARD je projekt realizován pouze prostřednictvím ordinací lékaře (pediatra, gynekologa, očkovacího centra), který jako jediný zajišťuje třetí dávku očkovací látky. 

Upozorňujeme pojištěnce i lékaře, že v rámci této akce nelze zajištění očkovací látky realizovat prostřednictvím lékáren! V takovém případě nemůže RBP garantovat dodržení podmínek dohodnutých s výrobcem!

Pojištěnci uhradí lékaři za tři očkovací látky SILGARD celkem 6.400 Kč (2.700 Kč; 2.700 Kč a 1.000 Kč).

O příspěvek na toto očkování mohou pojištěnci požádat RBP teprve po aplikaci třetí dávky, a to do dvou měsíců po jejím provedení, po předložení příslušných dokladů (originály dokladů o zakoupení a doklad o naočkování, ...).

Uvedený příspěvek ve výši 4.000 Kč mohou čerpat i ti, kteří se nechali naočkovat jinou schválenou očkovací látkou, RBP jim však nemůže zabezpečit slevu při jejím nákupu, proto celková cena za nákup očkovací látky může být vyšší, než je uvedeno výše.

 

 

 

Hrazené očkování 13 letých

V souladu s platným zákonem o veřejném zdravotním pojištění, hradí RBP nepovinné očkování proti rakovině děložního čípku všem dívkám, které v příslušném kalendářním roce dovrší 13 let, nebudou starší než 14 let a jejíž rodiče se pro očkování rozhodnou. Tato věková hranice byla zákonem zvolena z důvodu nejvyšší účinnosti očkovací látky před zahájením pohlavního života.

V uvedeném věku musí být dívky naočkovány alespoň první dávkou.

 

Uvedená úhrada se týká všech typů schválených očkovacích látek a je ve výši 1.830 Kč

 • Cena jedné dávky očkovací látky Cervarix je 1.830 Kč
  doplatek pojištěnky je 0 Kč - pojištěnka nehradí nic
 • Cena jedné dávky očkovací látky Silgard je cca 2.130 Kč, 
  doplatek pojištěnky je 300 Kč - hradí si pojištěnka,
  celkový doplatek pojištěnky je 900 Kč - lze uhradit z bonusového programu.
 

 

 

Rakovina děložního čípku

je druhé nejčastější nádorové onemocnění žen v Česku. Ročně postihne přes tisícovku žen, z nichž každá třetí zákeřnému onemocnění podlehne. Některé zbytečně, protože podceňovaly preventivní prohlídky. Jejím absolvováním je možné rozpoznat včas nejen rakovinu samotnou, ale i změny, ke kterým před vypuknutím nemoci na děložním čípku dochází. Karcinom děložního čípku vzniká z infekce vysokorizikovými typy lidských papilomavirů. Druhou možností, jak rakovině děložního čípku předejít, je očkování proti papilomavirům. Očkování pomůže tělu vypořádat se s papilomaviry jednou provždy. Skládá se ze tří dávek a nejúčinnější je u dívek ještě před započetím sexuálního života.

 

 

Genitální bradavice 

je to nakažlivé a velmi nepříjemné onemocnění, život však neohrozí. U chlapců může papilomavirus způsobit i infekce v ústech a krku, díky vakcíně by se ale hlavně zamezilo šíření viru a rozvinutí mnohem nebezpečnější rakoviny u dívek.

 

 

Kontakt na distributory

 • Avenier, a.s., Bidláky 20/837. 639 00 Brno,
  tel.: 800 11 22 33,
   ,
 • JK Trading, Závodu Míru 579/1, 360 01 Karlovy Vary,
  tel.: 800 123 986, 353 44 91 91, 
  ,
 • Rent-Pharm, a.s., Žabovřeská 68/4, 303 00 Brno-Pisárky,
  tel.: 545 242 201