Vyhodnocení fotosoutěže „Za zdravím a do hor s RBP 2016“

9. ledna 2017, 07:06

 

Změna ve vyhodnocení fotosoutěže „Za zdravím a do hor s RBP 2016"

 

Po zveřejnění výsledků fotosoutěže v aktualitách jsme obdrželi informaci od všímavého návštěvníka našeho webu, který nás upozornil, že jedna z ohodnocených fotografií, která se umístila na třetím místě, určitě nepatří tomu, kdo ji do soutěže zaslal. Uvedl, že jejím autorem je profesionální fotograf Mladé fronty Michal Růžička. Toto své tvrzení byl schopen doložit i webovým odkazem na originál fotografie, která byla před mnoha léty ohodnocena v celostátní soutěži.

Následně nás kontaktoval i skutečný autor fotografie, kterou jsme v soutěži ocenili, a vše nám potvrdil.

 

Z opakované e-mailové komunikace s „autory“ zaslané fotografie se potvrdilo, že oceněná fotografie není originálem, ale jde pouze o ofocenou fotografii, která byla vystavena na jihočeském zámku. „Autoři“ ve svém e-mailu uvedli, že tuto fotografii zaslali jen proto, že se jim líbila, a že tím nijak nechtěli poškodit skutečného autora.

Z uvedeného důvodu jsme „autorům“ oznámili, že jejich fotografii ze soutěže vyřazujeme.

 

Porota, která prováděla vyhodnocení, rozhodla posunout další pořadí o jedno místo a na desáté místo doplnit novou fotografii, která při hodnocení skončila na jedenáctém místě.

Autorem této fotografie je Lenka Janková, fotografie je doplněna do přílohy.

 

Touto cestou se omlouváme skutečnému autorovi fotografie, která byla původně vyhodnocena na třetím místě, panu Michalu Růžičkovi, a děkujeme mu za jeho vstřícnost při řešení této nemilé situace.

 

Ing. Antonín Polášek

16.01.2017                                       

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

V roce 2016 připravila Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, ve spolupráci s CK ATIS, již dvanáctý ročník letní a prázdninové akce „Za zdravím a do hor s RBP“.

Nedílnou součástí akce byla fotosoutěž, tentokrát na téma „Máme rádi přírodu“.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 306 soutěžních fotografií, ze kterých hodnotící komise anonymně vybrala, níže uvedené autory a jejich fotografie, kteří budou odměněni:

 

1.místo                 digitální fotoaparát

2.místo                 horské kolo

3.místo                 sportovní krosna

4.-10. místo           dárkový balíček s vitamíny

 

Jednotlivé ceny budou připraveny na nejbližších kontaktních místech k převzetí po 15. lednu 2016. Vítězové budou k převzetí cen vyzváni.

 

Přehled oceněných fotografií a autorů

 

 

 

Ing.Polášek

Přílohy: