Hornická desítka za podpory RBP startuje 3. listopadu 2018

31. října 2018, 06:14

 

Do startu 33. ročníku tedy schází už pouhé hodiny. O zahájení se, jako každý rok, postarají stovky dětí v závodech mládeže. Od 10.30 hodin začne nejprve závodit dvanáct věkových kategorií chlapců i děvčat. Vloni jich bylo 1 149.  Pořadatelé rovněž připravili i nesoutěžní běh rodičů s dětmi ročníků 2014 a mladších.

 

Závod mílařů na 3,3 km je určen pro všechny věkové skupiny s minimálním věkem 11 let (ročník 2007) a podle programu začne odpoledne ve 14 hodin.

Ve 14:30 hodin vyběhnou běžci na 10 km s minimálním věkem 14 let (ročník 2004).

 

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna je dlouholetým partnerem Hornické desítky a ani letos tomu nebude jinak. Ve 13:35 hodin bude odstartován nesoutěžní Běh pro zdraví, který je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie a jehož partnerem je právě RBP. Délka tratě v místeckém parku je 1 kilometr. Není bez zajímavosti, že zatím co v minulých ročnících tento běh absolvovaly v průměru 4 stovky účastníků, v loňském roce se na start postavilo rekordních 911 běžců! Na rozdíl od ostatních závodů se na Běh pro zdraví můžete přihlásit v den závodu, takže máte šanci se zúčastnit. 

 

Pro všechny účastníky je připraveno občerstvení, tombola s hodnotnými cenami, ale i originální pamětní medaile a pro předem přihlášené startovní číslo se jménem. Nejlepších šest běžců z každé kategorie vedle ceny současně získá i tričko s emblémem závodu.

 

Na shledanou v sobotu v Místku u Národního domu!

Vaše RBP…