Imunitu posilujme zejména na podzim

30. října 2018, 11:13

 

Co je imunita a jakou roli má v organismu? Jde o schopnost čelit cizorodým látkám a organismům, které na nás působí z okolí. Neméně důležité však je, aby složky imunitního systému dokázaly rozeznat změněné buňky tělu vlastní a včas proti nim zasáhly.

 

Základem imunity jsou dobře fungující střeva, pod jeho sliznicemi se nachází 70 % buněk imunitního systému. To je důvod, proč mnozí lékaři doporučují pacientům, aby obranyschopnost svého organismu posilovali. Důležitá je živá vláknina z čerstvého ovoce a zeleniny, která má ve střevech nezastupitelnou čistící funkci.

 

 

Rady pro lepší imunitu

 

  • Aby lidské tělo mohlo po dlouhém dni zregenerovat, potřebuje dostatek spánku, ideální doba spánku je individuální, běžně se však uvádí 7 až 9 hodin.

 

  • Jídlo by mělo být pestré a bohaté na vitamíny, minerály, enzymy a vlákninu, které jsou neopominutelnou součástí prevence před nemocemi, měli bychom jíst hodně čerstvé zeleniny, ovoce a zdravé rostlinné tuky.

 

  • Nutné je zvýšit přísun vitamínů C, A, B, D a E, které najdete v čerstvé zelenině a ovoci, zapomínat bychom neměli ani na minerály, a to především na draslík, hořčík, selen a zinek. Revírní bratrská pokladna v tomto kontextu ročně proplácí svým klientům nákup vitamínů v rámci prevence a podpory za více než 2,5 milionu korun. Těhotné ženy a dárci krve dokonce mají nárok na vyšší příspěvek.

 

  • Jedním z dalších důvodů, proč lidský organismus přemůže nemoc, je stres, účinným útěkem může být například sport, při něm tělo nabere kondici a mysl se odreaguje.

 

  

Zdroj: RBP, zdravě.cz