O zdraví klientů RBP se stará více než 8 tisíc ambulantních lékařů

1. října 2018, 07:30

 

První říjnový den byl vyhlášen Mezinárodním dnem lékařů, kteří zachraňují životy mnoha lidí po celém světě. Jejich úkolem je rovněž lidi léčit a předcházet jejich onemocněním. Každý lékař má svoji specializaci, např. praktický, dětský, oční, internista, chirurg, ortopéd, gynekolog, stomatolog apod., který pak podle charakteru práce pracuje v ambulanci nebo v nemocnici.


Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna v současné době velmi úzce spolupracuje s více než 8 tisíci ambulantními lékaři. V tomto čísle je zahrnuto například 1 609 praktických lékařů pro dospělé, 871 specialistů pro děti a dorost nebo 1 981 zubařů. V rámci celé České republiky má více než 300 partnerských lůžkových zdravotnických zařízení, 37 smluvních lázeňských subjektů a 16 zdravotnických záchranných služeb, ve kterých rovněž lékaři pracují.


Asi nejpoužívanějšími pracovními prostředky jsou fonendoskopy, tlakoměry, přístroje na měření EKG, ultrazvukové a další měřící a diagnostické přístroje, operační instrumenty, různé oživovací přístroje a zařízení a v neposlední řadě i přívětivé slovo k pacientovi.


1. říjen je tedy vhodnou příležitostí, abychom i my všem lékařům veřejně poděkovali za jejich zodpovědnou práci, za jejich spolehlivost, trpělivost, zručnost…