Získání certifikátu

Nevlastníte-li žádný z certifikátů certifikačních autorit akceptovaných Portálem ZP (I.CA, ČSOB, KB, Česká spořitelna, PostSignum České Pošty), pak zde naleznete návod, jak získat certifikát I.CA.

 

Získání certifikátu I.CA

  • Na stránkách První certifikační autority, a.s. www.ica.cz je třeba vyplnit žádost o kvalifikovaný zaměstnanecký certifikát STANDARD. 
  • Při vyplňování položek je nutné zadat do kolonky "Žádost o certifikát pro" zadat Zaměstnanec a zatrhnout možnost - povolit export soukromého klíče (z důvodu možnosti exportovat certifikát i na jiné PC) a možnost - povolit silnou ochranu soukromého klíče. Je nutno vyplnit červeně vyznačené položky.
  •  Po vyplnění položek v žádosti, kontrole žádosti a uložení souboru na disketu je nutné navštívit pracoviště I.CA, které certifikáty vydává (kontaktní místa viz. www.ica.cz).
  • Kvalifikovaný certifikát od certifikační autority I.CA si můžete nechat vydat i na obchodních místech ČSOB v České republice www.csob.czKontakt na nejbližší obchodní místo ČSOB vám ochotně poskytnou i klientští poradci Informační linky ČSOB na čísle 800 110 808.

 

S sebou budete potřebovat:

  • disketu s uloženou žádostí,
  • dva doklady potvrzující vaší totožnost (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas, atd.),
  • potvrzení o zaměstnaneckém poměru - platí pro zaměstnavatele,rozhodnutí o registraci nestátního poskytovatele zdravotních služeb  (podle zákona č. 160/1992 Sb.) - platí pro poskytovatele zdravotních služeb

Obdržený certifikát je třeba nainstalovat na počítač, na kterém byla vytvořena žádost o certifikát. Pro instalaci stačí poklepat na soubor s číselným názvem a příponou .htm . Otevře se HTML stránka s úvodním textem Instalace osobního Certifikátu pro Microsoft Internet Explorer a zde stisknou tlačítko instaluj.

Poté bude Váš certifikát nainstalován.