Zásady ochrany soukromí

Pro aplikaci MojeRBP dostupnou na Google Play pro systém Adnroid.

 

Úvod

Pod obchodní značkou „MojeRBP“ se rozumí elektronické služby poskytované RBP, zdravotní pojišťovnou (dále jen RBP). Všeobecné podmínky poskytování těchto služeb jsou dostupné v aktuálním znění na webových stránkách https://moje.rbp-zp.cz/vp.

Vyžadovaná oprávnění

Aplikace MojeRBP vyžaduje pro svůj chod tato oprávnění:

  • Kontakty – vyhledávání účtů v zařízení pro možnost zasílání individualizovaných oznámení uživateli aplikace.
  • Poloha – přístup k poloze zařízení pro možnost vyhledání nejbližšího lékaře.
  • Telefon – čtení stavu a identity telefonu pro zabezpečení účtu MojeRBP (spárování konkrétního zařízení s účtem uživatele MojeRBP).
  • Úložiště – čtení, úprava nebo mazání obsahu v úložišti USB pro možnost uložení dat stažených ze serveru MojeRBP, jejich pozdější čtení (možnost zobrazit data i v případě, že je zařízení offline), případně aktualizaci těchto dat.
  • Ostatní oprávnění aplikace – oprávnění potřebné pro zajištění chodu aplikace, například přístup k síti, zobrazení připojení Wi-Fi, zobrazování síťových připojení, příjem dat z internetu, apod.

 

Sběr dat

Prostřednictvím aplikace MojeRBP nejsou sbírána žádná data či údaje uživatelů, kromě identifikátoru zařízení (IMEI) na kterém je aplikace nainstalována. Tento údaj slouží na straně RBP k jednoznačné identifikaci zařízení a jeho správnému přiřazení konkrétnímu uživateli služeb MojeRBP (bezpečnostní opatření), případně pro možnost zasílání individualizovaných oznámení uživateli aplikace.