RBP otevře v rámci OKD další detašované pracoviště zdravotní pojišťovny

25. září 2018, 15:07

 

V pořadí již druhá pobočka RBP bude poprvé zprovozněna 3. října 2018 v severní lokalitě Dolu ČSM v prvním poschodí bývalého zdravotního střediska.  Zaměstnanci těžební firmy ji budou mít k dispozici každou středu v době od 6  - 11:30 a od 12 do 14:30 hod.

 

„Na konci srpna jsme v OKD zřídili první detašovanou pobočku v rámci Dolu Darkov s provozní dobou v úterky a ve čtvrtky. Po měsíci se nám potvrdilo, že zaměstnanci mají o tuto službu zájem. Každý týden ji v průměru navštívilo asi 40 klientů. Nejčastěji se žádostmi o proplacení nadstandardních, bonusových a zaměstnaneckých benefitů poskytovaných RBP. Pro zaměstnance OKD a jejich rodiny jsme vyřizovali i cestovní pojištění.

Spousta pojištěnců se také chodila informovat a ověřovat si, na co mají nárok…“, uvedl v reakci výkonný ředitel RBP Antonín Klimša.

 

Hlavním důvodem vzniku obou detašovaných pracovišť Revírní bratrské pokladny v OKD je skutečnost, že přes 6 tisíc zaměstnanců jsou pojištěnci RBP, kterým by služby zdravotní pojišťovny mohly ušetřit spoustu času. Těžařská firma také stála před 25 lety i u zrodu této v současnosti největší regionální zdravotní pojišťovny v České republice, která má v současnosti asi 430 tisíc klientů.

 

Ivo Čelechovský,

tiskový mluvčí RBP, zdravotní pojišťovny