RBP, zdravotní pojišťovna podporuje projekt Ostře sledovaná prsa

3. května 2019, 07:33

 

Ostrava, Divadlo Petra Bezruče | 10. května – 10. června 2019

 

 

Aliance žen s rakovinou prsu v Divadle Petra Bezruče zahájí českou část mezinárodní kampaně Ostře sledovaná prsa ve V4. Jejím cílem je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti tomuto nádorovému onemocnění. Projekt chce vést ženy i muže k odpovědnosti za své zdraví, vloni se s ním veřejnost setkala ve 24 českých městech. Jedním z partnerů kampaně je i RBP, zdravotní pojišťovna.

 

Projekt Ostře sledovaná prsa ve V4 (zemích Visegrádské čtyřky) se již představil v Maďarsku a na Slovensku, nyní se vrací do ČR a na podzim se přesune do Polska. Ve spolupráci s místními pacientskými organizacemi se kampaň dostala do významných divadel v Budapešti, Košicích a Bratislavě, nyní se zabydlí v Ostravě. Návštěvníci Divadla Petra Bezruče se denně od 10. května do 10. června 2019 budou moci před Prsní stěnou složenou ze sádrových odlitků prsou zdravých, ale také nemocných žen zamyslet nad důležitostí prevence v boji s tímto zhoubným nádorovým onemocněním.

 

Zásadní součástí kampaně je edukace samovyšetření prsu, kterou budou veřejnost vyučovat členky lokálních pacientských organizací, které si nemocí samy prošly. Partnerskými organizacemi projektu v Moravskoslezském kraji jsou Onko-Amazonky Ostrava, Onko Niké Krnov, Onko Isis Opava, INNA Havířov a pacientky z projektu Bellis-mladé ženy s rakovinou prsu. Budou nabízet možnost odlití prsou do sádry, odlitky budou postupně plnit Prsní stěnu a poté poputují do dalšího divadla, dalšího města, další země.

 

K zakoupení bude také legendární Prsní hrnek a jeho mladší sourozenec Prsní hrneček, výtěžek z prodeje poputuje na boj proti rakovině prsu. Aktuality a bližší informace o časech edukací najdete na www.ostresledovanaprsa.cz nebo na www.rbp-zp.cz.