SVĚTOVÝ DEN SRDCE – 29. 9. 2018

26. září 2018, 07:03

 

Tento rok probíhá již 18. ročník oslavy Světového dne srdce, jež organizuje Světová federace srdce a Světová zdravotnická organizace a který připadá na 29. září.

 

Letošním tématem je „My heart - you heart“ = Moje srdce - tvé srdce.

Své srdce udržujete v kondici nejen pro sebe, ale také pro Vaše blízké!

 

Proč slavit Světový den srdce? 

Vysoká hladina cholesterolu v krvi, vysoký krevní tlak, nezdravé stravování, přejídání a nedostatek pohybu, to jsou faktory, které vedou k srdečním onemocněním. Myšlenkou Světového dne srdce je ukázat, že srdce můžeme prostřednictvím prevence a dodržování zdravého životního stylu udržovat v kondici, a eliminovat tak statistiky úmrtí na tento typ onemocnění.

Kardiovaskulární onemocnění - mrtvice patří mezi nejčastější příčiny úmrtí na celém světě, dokonce představují větší hrozbu, než nádorová onemocnění, HIV, AIDS a malárie dohromady. Každoročně zabíjí v průměru okolo 17 miliónů lidí. Tento významný den proto sjednocuje lidi po celém světě a snaží se inspirovat k pořádání nejrůznějších mezinárodních akcí pro podporu zdravého životního stylu.

 

Jak předcházet vysokému krevnímu tlaku aneb JAK ZAČÍT ŽÍT ZDRAVĚ?                                                    
Příčinou vysokého krevního tlaku nemusí být jen genetická predispozice, ale především nadměrný příjem soli, alkoholu, kouření stres či obezita. Pravidelným pohybem alespoň 30 minut denně můžete předejít vzniku hypertenze a zároveň budete mít dobrý pocit, že jste pro sebe a své tělo udělali něco dobrého.

Ke zdravému životnímu stylu je zapotřebí přizpůsobit rovněž způsob stravování. Proto do svého jídelníčku zařaďte především dostatek ovoce, zeleniny, ořechů, luštěnin a ryb. Velkým procentem důvodů vzniku srdečních onemocnění je rovněž stres, který je významným faktorem ovlivňujícím hladinu krevního tlaku. Držte se hesla, „Pokud nejde o život, nejde o nic!“

 

Jak RBP podporuje prevenci kardiovaskulárních onemocnění?

RBP myslí na prevenci svých pojištěnců, a proto nabízí příspěvek na pohybové aktivity, pořádá pravidelné stany zdraví s měřením tlaku, cévního věku, indexu BMI či prostřednictvím odborníků poskytuje poradenství ve výživě. Informace o pořádaných akcích naleznete v Aktualitách na webu RBP. 

 

Rozpumpujte své srdce s RBP a uplatněte příspěvek…