XII. ročník Zlínského očního festivalu

V pátek 15. března 2019 proběhne již dvanáctý ročník Zlínského očního festivalu, který se tradičně uskuteční v Kongresovém centru města Zlín. Program bude sestaven ze zajímavých kazuistik a obohacen internetem přenášenou diskuzí s odborníky z ČR i ze zahraničí. Záštitu nad festivalem převzala Česká společnost refrakční a kataraktové chirurgie.

 

Zlínský oční festival přitahuje pozornost odborné veřejnosti nejen díky vysoké informační hodnotě a kvalitě přednášených příspěvků, ale také představením řady technických novinek. Letos se očekává účast více než čtyř set odborníků, jedním z partnerů festivalu je RBP, zdravotní pojišťovna.

 

Organizátorem Zlínského očního festivalu je zlínská oční klinika Gemini, která dlouhodobě spolupracuje a je pravidelným partnerem akcí Dny zdraví RBP a Stany zdraví RBP.

„Jsme moc rádi, že můžeme spolu s RBP, zdravotní pojišťovnou navštívit celou řadu firem a veřejných míst, kde pro velký zájem zájemcům z řad veřejnosti nabízíme měření zraku zdarma a odpovídáme na jejich dotazy související s péčí o oči. Zrak je nejdůležitějším lidským smyslem, kterým vnímáme 80 % světa kolem sebe. S věkem se zrak může horšit a každý člověk by měl k pravidelným prohlídkám u lékaře také přidat návštěvy očního specialisty, a to i v případě, že nenosí brýle. Včasnou diagnostikou oční choroby v raném stádiu totiž můžeme předejít vážným komplikacím a poškození zraku.

 

Právě proto jsme velmi pyšní na to, že se spolu s RBP účastníme Dnů zdraví a dalších akcí, kde nejen šíříme osvětu v péči o zrak, ale především přímo v terénu dokážeme změřit oční tlak a případnou dioptrickou vadu. Zvýšené hodnoty očního tlaku mohou sloužit jako varovný signál k odhalení zeleného zákalu, který může bez vhodné péče vést i ke ztrátě zraku. Neméně důležité je také upozornit především řidiče, pokud u nich měřením odhalíme dioptrie, o kterých ani sami netušili. Ty totiž mohou při zhoršených světelných podmínkách vést k výrazně pomalejší reakci a delší brzdné dráze,“ upřesnil Mgr. Jiří Pernický, vedoucí marketingu zlínské oční kliniky Geminy.

 

 

 

  • XII. ročník Zlínského očního festivalu
    XII. ročník Zlínského očního festivalu