Zdravotní pojišťovna RBP podpořila prestižní anketu Moravskoslezská SESTRA 2018

5. listopadu 2018, 11:38

 

Do 4. ročníku soutěže se letos zapojilo více než šestašedesát zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji, které nominovaly stejný počet soutěžících. Odborná porota pod vedením prezidentky České asociace sester z nich vybrala dvanáct finalistek. V pěti kategoriích si nakonec cenu odnesly čtyři sestřičky.

 

Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči letos získala Vanda Foltýnová, Drahomíra Kortová vyhrála kategorii Sestra u lůžka, v kategorii Ambulantní péče zvítězila Naděžda Drobková. Dvě ocenění si odnesla Petra Chromková, a to v kategorii Porodní asistentka a navíc se stala také Sestrou veřejnosti.

Jednu z cen – poukaz na rekondiční pobyt na Čeladné – do soutěže věnovala i Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna. Výkonný ředitel Antonín Klimša ji jako poděkování a ocenění velmi náročné a zodpovědné práce předal Vandě Foltýnové, všeobecné sestře z oddělení neurochirurgické ambulance v Nemocnici s poliklinikou Havířov, p. o.

 

Záštitu nad anketouMoravskoslezská SESTRA 2018 letos převzali hejtman MS kraje Ivo Vondrák, ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch a prezidentka České asociace sester MartinaŠochmanová.

 

Ivo Čelechovský,

tiskový mluvčí RBP